K létu patří grilování!

K létu patří grilování!

Léto je obdobím, které je zaručeně spojené s grilováním. Je to skvělá příležitost, jak se sejít s rodinou a přáteli, užít si pobyt na čerstvém vzduchu a samozřejmě si dát skvělé jídlo provoněné ohněm.

Nabídka grilů na trhu je dostatečně široká s neomezenými možnostmi. Na grilu lze připravit v dnešní době skutečně téměř všechno, pokročilá zařízení umožňují grilování, uzení, zapékání, pečení i dušení. Proto je důležité vybrat kvalitní gril. Není ani problémem, pokud nemáte vlastní zahradu s terasou. Oblíbené se stalo totiž i grilování v parcích, tudíž grilovat může opravdu každý.

Nebojte se také experimentovat, kromě tradičního grilovaného masa zkuste vyzkoušet něco nového a netradičního. Pokud máte rádi sladké, můžete vyzkoušet například grilované ovocné špízy. K tomu vám stačí ovoce, které máte zrovna doma. Oblíbené jsou jablka, jahody, hrušky, ananas, broskve, nebo banán. Chutné je také si připravit různé sladké omáčky, do kterých pak budete ugrilované dobroty namáčet.

Skvělé maso na grilu vytvoříte především díky chutné marinádě. Tu lze vyčarovat z čerstvých bylin, koření a panenského olivového oleje. Zaručeně ohromíte dochucením jídel vlastnoručně vypěstovanými bylinkami. Na to nepotřebujete ani zahrádku, stačí je mít doma za oknem nebo na balkoně. Lze použít například šalvěj, tymián, estragon, čerstvé chilli, oregano, bazalku, saturejku, mátu, koriandr, kopr nebo petrželku.

V oblibě stále zůstávají také grilované sýry. Z těch jsou nejvhodnější ty, které mají plíseň na povrchu, například camembert nebo hermelín. Přílohou k masu, kromě pečiva, může být také grilovaná zelenina. Vyzkoušejte různé druhy, můžete je stejně jako maso naložit do marinády. Velice oblíbený je lilek, cuketa, paprika, ale i například česnek nebo červená řepa.

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: