Food blog – influencerství ve světě jídla

Food blog – influencerství ve světě jídla

Existují i speciálně zaměřené – což dá rozum, když strůjcem bude např. vegan či člověk s bezlepkovou dietou. A co si budeme říkat, mít food blog, který je plný inspirace, dobrých fresh receptů, dechberoucích fotek a celkově moderní a trendy, může být konec konců krásným koníčkem, jenž může přerůst ve vaši práci, a můžete se tím i dobře živit. Ovšem konkurence je dnes už doslova vražedná. V dnešním světě nestačí být dobrý. Aby byla šance na prosazení se velká, musíte být skvělý a obrněný pořádnou dávkou trpělivosti a vytrvalosti. 

V ruku v ruce s blogováním o jídle není jen psaní receptů na internet. Jde o to být i aktivní, a to hlavně na sociálních sítích. Hlavním tahačem je zde Instagram, kdy feed (=obsah) musí lahodit oku sledujícího, protože jak už to tak bývá, lidé mají rádi to, co hezky vypadá. A právě prostřednictvím sociálních sítí food blogeři a food influenceři doporučují i jaké podniky navštívit, co kde ochutnat a naopak, kam nechodit. Prostřednictvím sociálních sítí tito lidé navazují různé spolupráce, jenž některé, jsou opravdu povedené a tato reklama má hlavu a patu. Mnozí díky svému blogu, který zkrátka má dobré ohlasy, dostali i odvahu na vytvoření vlastní kuchařky. A věřte nebo ne, je pak rozdíl při prodeji kuchařky pokud již máte vytvořenou kolem sebe komunitu lidí a sledujících, kteří vás rádi mají, milují vaše recepty a celkově váš lifestyle. Ovšem práce s food blogem je mnohdy těžší než např. ta s fashion, tedy blogováním o módě nebo o lifestylu. Food blogeři musí stále zkoušet nové recepty, stále odněkud čerpat inspiraci, mít dokonalé fotky. Hotový recept potom sepsat a předat svým fanouškům. Takže práce je to mnohdy opravdu náročná a to nejen časově. Je to zkrátka svět barevných chutí, ať už těch pozitivních, tak i těch negativních.

Pokud se zaměříme jen na tuzemskou food blog scénu, tak přímo zaměřená webová stránka FOOD BLOG ROKU uvádí, že dnes je českých food blogů kolem 250. 24.9.2019, tedy toto úterý, se shodou okolností konal 6. ročník soutěže Food Blog Roku. Letos se soutěžilo v 7 kategoriích: - Food blog roku, - Insta food, - Objev roku, - Přínos, - Fresh, - Pečení a dezerty, - Inspirace z cest Přehled nominovaných blogů a vítězů uvidíte níže na obrázku nebo přímo v odkazu.

 

https://www.foodblogroku.cz/vysledky/vysledky-2019

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: