Domácí pizzy pro každou příležitost

Domácí pizzy pro každou příležitost

NEJRYCHLEJŠÍ PIZZA NA SVĚTĚ

Každý z vás by určitě tipoval tu mraženou, ale pokud se budeme bavit o domácí pizze, máme pro vás skvělý tip na rychlou večeři nebo svačinu na cesty.

Budete potřebovat pouze pomazánkové máslo, mouku a všechno dobré, co máte na pizze rádi, nebo to, co najdete v lednici.

Do misky vyklopte celé pomazánkové máslo, kelímek však nevyhazujte, protože do něj vzápětí nasypete mouku až po okraj a přimícháte ji k pomazánkovému máslu. Nyní tyto dvě ingredience zpracujte do těsta, vyválejte a už stačí jen přidat ingredience, jako je protlak, šunka, sýr a nechat péct v troubě 20–30 minut na 200°C!

 

MINI PIZZY, ALIAS ŠNECI

Většina z vás je určitě zná, ale možná se najdou ještě tací, kteří nikdy pizza šneky nevyzkoušeli.

Potřebovat budete listové těsto, vejce a přísady, jako protlak, šunku a sýr.

Listové těsto je nejlepší koupit už rozválené, protože na něj rovnou rozetřete protlak nebo kečup a vyskládáte šunku se sýrem. Dejte si pozor, ať není náplně hodně, těsto by mohlo popraskat. Bohatě postačí jedna vrstva šunky a jedna vrstva sýra. Dále už jen srolujete do klasického štrúdlu, potřete rozšlehaným vajíčkem a krájíte zhruba na 2 cm proužky. Vkládáte do vyhřáté trouby na 180° a pečete do zlatova.

 

FIT PIZZA

Tato pizza je nejen lehká tím, co obsahuje, ale je také lehká na přípravu.

Na jednu porci těsta budete potřebovat 5 lžic rozdrcených ovesných vloček, 3 lžíce jogurtu, prášek do pečiva a vajíčko. Až všechny tyto ingredience propojíte, vytvarujte do kruhového tvaru a těsto pečete zhruba 20 minut na 180°C. Pokud chcete, aby fit pizza zůstala fit pizzou, použijte light mozzarellu, vysokoprocentní šunku, nejlépe tu od kosti. Ozdobit můžete rajčátky, bazalkou nebo jarní cibulkou. Jestliže máte pizzu nazdobenou, dejte ji péct ještě na dalších cca 10 minut.

Komentáře


Buď první, kdo okomentuje tuto stránku!

Komentuj tento článek: